Atrakcje w Sopocie – ciekawa wycieczka po nadmorskim kurorcie

30Sty - by ToTo - 0 - In Turystyka

Sopot to jedna z części składowych Trójmiasta, kojarzona głównie z molo. Tymczasem miasto to skrywa wiele tajemnic i może stanowić duże wyzwanie dla zapalonych turystów. Planujesz wycieczkę do Trójmiasta? Nie zapomnij odwiedzić Sopotu! Poznaj ciekawe miejsca i zakochaj się w tym mieście na nowo. Przekonaj się, że pobyt nad polskim morzem jest nie tylko fascynujący, ale też przyjemny dla Twojego portfela.

Atrakcje w Sopocie a tanie noclegi

W Sopocie, podobnie jak w innych turystycznych miastach, możemy odnaleźć wiele miejsc, oferujących nam noclegi w przeróżnych cenach. Zazwyczaj reguła jest jedna – im bliżej morza, tym ceny rosną. W natłoku ofert możemy jednak odnaleźć świetnie zlokalizowane miejsca w niskich cenach. Wybierając się nad morze z rodziną, warto zarezerwować apartament w Sopocie. Dzięki temu zmniejszysz koszty noclegów. Atrakcyjne apartamenty możesz odnaleźć w bardzo ciekawych lokalizacjach – nawet 100 metrów od morza! Koszty wynajmu mieszkania to około 200-250 złotych za dobę. Przy czteroosobowej rodzinie to koszt 50 złotych za osobę w samym sercu Sopotu! Dodatkowo apartament gwarantuje Ci pełną swobodę i prywatność podczas całego pobytu.

Atrakcje w Sopocie – latarnia morska

Latarnia morska w Sopocie to coś dla osób, interesujących się historią, ale także dla fanów morskich wypraw. Zbudowana na początku XX wielu latarnia zlokalizowana jest tuż przy molo i stanowi znak rozpoznawczy miasta. Nad głównym portalem umieszczone zostały rzeźby syreny i trytona. Dodatkowo budynek ozdabiają witraże. Obecnie latarnia morska nie pełni już swojej funkcji, jednak stanowi ciekawy obiekt turystyczny, należący do kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Reumatologicznego. Po II Wojnie Światowej na wierzy zainstalowano światła nawigacyjne o zasięgu 5 metrów. W 1977 roku wymieniono je na obrotową lampę o zasięgu 17 m. Wieża latarni ma aż 39 m wysokości, a z jej szczytu rozpościera się wspaniały widok na całe Trójmiasto, Zatokę Gdańską i sopockie molo.

Atrakcje w Sopocie – Krzywy Domek

Krzywy Domek to niezwykle ciekawa budowla! Wrażliwi turyści powinni jednak unikać tej atrakcji – już od samego widoku budynku nasze zmysły szaleją. Krzywy Domek to kompleks biur, restauracji, gabinetów kosmetycznych i medycznych, a także klubów. Miejsce to przez całą dobę tętni życiem.

Krzywy Domek uznany został za najdziwniejszą budowlę świata przez portal Village of Joy. Wśród 50 budynków z całego świata sopocka atrakcja zajęła pierwsze miejsce. Krzywy Domek zainspirowany został rysunkami Jana Szancera. Już same fotografie budynku mogą przyprawić o zawrót głowy!

Fontanna Jasia Rybaka w Sopocie

Fontanna Jasia Rybaka to jeden z symboli Sopotu. Została odsłonięta w 1998 rok u na placu Przyjaciół Sopotu. Fontannę wieńczyła rzeźba przedstawiająca młodzieńca z koszem ryb na głowie. Figura o wysokości 240 metrów jest repliką dużo mniejszej ponadstuletniej rzeźby, która wcześniej stała w jednym z sopockich ogródków przy ul. Dworcowej. Obecnie na jej miejscu umieszczona została kolejna replika, a oryginał znajduje się w sali obrad Rady Miasta. Fontanna została przebudowana i na nowo ustawiona w 2014 roku. Znajduje się przy znanej ul. Bohaterów Monte Cassino.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *