Przedszkola językowe Warszawa – dobry wybór dla dziecka?

4Sty - by ToTo - 0 - In Edukacja

przedszkole językowe warszawaPrzedszkola językowe Warszawa stają się coraz popularniejsze. Wielu rodziców posyła swoje dziecko do takiej placówki z nadzieją, że wczesne rozpoczęcie nauki pomoże ich pociechom zdobyć w przyszłości wymarzoną pracę lub otworzy drzwi międzynarodowej kariery. Przedszkola językowe w Warszawie prześcigają się zatem w tworzeniu coraz ciekawszych programów nauczania tak, aby przekonać do siebie rzesze rodziców. Czy nauka języka obcego od najmłodszych lat jest rzeczywiście tak dobrym pomysłem? Poznaj wady i zalety przedszkoli językowych w Warszawie.

Przedszkola językowe Warszawa – nauka i zabawa

Naukę w przedszkolu często rozpoczynają już trzylatki. Przedszkola językowe Warszawa nie różnią się pod tym względem od tradycyjnych placówek. Najmłodsi uczniowie często już na początku stykają się z obcym językiem, jednak nauka w przedszkolu wygląda nieco inaczej niż tradycyjne siedzenie nad książkami.

Dziecko jest trudnym uczniem. Aby je zainteresować, trzeba być bardzo kreatywnym. Nauczyciele przedszkolni przekazują maluchom wiedzę poprzez zabawę – wyliczanki, gdy, piosenki itp. To najlepszy sposób na zarażenie najmłodszych chęcią do zgłębiania wiedzy.

Zaletą przedszkoli językowych w Warszawie jest przede wszystkim sam fakt nauki języka obcego. Podczas przebywania w placówce dziecko szybko osłucha się z nowymi słowami czy zwrotami. Ponadto w przedszkolach tego typu często w grupach znajdują się dzieci, pochodzące z zagranicy. Dzięki temu Twój maluch będzie miał szansę poznania nowych, ciekawych osób, a także możliwość zauważenia różnorodności świata.

Przedszkola językowe Warszawa często oferują codzienną naukę, prowadzoną przez dwóch nauczycieli – tradycyjnego opiekuna oraz native speakera lub polskiego nauczyciela języka obcego, który przez cały czas trwania zajęć porozumiewa się w tymże języku. Wiele placówek zapewnia dodatkowo lekcje kolejnego języka, choć są już one mniej intensywne.

Przedszkola językowe Warszawa mogą zaszkodzić?

Przedszkole językowe, podobnie jak każda inna placówka, nie jest miejscem dla każdego. Wiele dzieci może po prostu czuć się źle w miejscu, gdzie nie wszystko jest zrozumiałe i oczywiste. Zwłaszcza młodsze dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze porozumiewać się po polsku, mogą czuć się zagubione i sfrustrowane, gdy przyjdzie im uczyć się kolejnego języka. Takie sytuacje zazwyczaj sprawiają, że maluch będzie zniechęcony, a w przyszłości straci ochotę do nauki języków obcych.

Przedszkola językowe Warszawa mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej placówki, warto odwiedzić ją wraz z dzieckiem, a także porozmawiać zarówno z dyrekcją, jak i nauczycielami polskimi i zagranicznymi. Wybierz najlepszą drogę edukacji dla swojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *