Serwis samochodowy w Warszawie – jak wybrać?

7Gru - by ToTo - 0 - In Automoto

serwis samochodowy warszawaSamochód to dla każdego mężczyzny coś wyjątkowego. Niektórzy traktują swoje auta z nabożną czcią i nie ma się czemu dziwić. Kiedy jednak samochód odmawia posłuszeństwa, dzieje się prawdziwa tragedia. Czas wybrać odpowiedni serwis samochodowy, znaleźć mechanika, któremu powierza się ogromny skarb. Jak wybrać idealny warsztat samochodowy w Warszawie? Zobacz, jak rozpozna profesjonalnego fachowca.

1. Rozmowa w serwisie samochodowym

Pierwszym wyznacznikiem jakości usług może być już sama rozmowa ze specjalistą. Dobry mechanik od razu wypyta o przeszłość auta, warunki eksploatacji (nasz styl jazdy) oraz okoliczności zaistniałej awarii. Dodatkowo z pewnością zapyta o wersję, model i rok produkcji naszego samochodu. Ostatecznie zaproponuję datę i godzinę przyjęcia auta do naprawy.

2. Protokół

Większość osób bez zbędnych pytań pozostawia auto w rękach mechanika, chętnie oddając mu przy tym kluczyki do samochodu. Przecież nikt go nie ukradnie! Z pewnością nie, ale podczas pobytu auta w serwisie mogą pojawić się dodatkowe awarie, wgniecenia, a licznik pokaże zdecydowanie więcej kilometrów. W dobrym serwisie samochodowym sporządzane są protokoły zanim auto zostanie oddane do naprawy. –< W protokole opisuje się obecny stan auta, uszkodzenia, otarcia, zawartość, aktualny przebieg i stan paliwa. Często podaje się też planowany zakres prac i szacowane koszty naprawy – mówi specjalista z serwisu Seata, BMW, Audi i VW w Warszawie Auto Pawlikowscy.

3. Zapłacone „resztki”

W internecie bez trudu można odnaleźć informacje o „specjalistach”, chcących oszukać swoich klientów. Niektórzy wymieniają sprawne części i ponownie je wykorzystują. Aby mieć pewność co do wykonanych usług, zadawaj specjaliście jak najwięcej pytań. – W dobrym serwisie samochodowym klient zawsze otrzymuje stare, wymienione części, jak również niewykorzystany olej czy płyn chłodniczy, za który zapłacił – dodaje specjalista z serwisu Auto Pawlikowscy.

4. Schludność serwisu

Serwis samochodowy to nie gabinet dentystyczny, jednak dobry mechanik potrafi zachować schludność w pracy. Ułożenie narzędzi czy posprzątane blaty to dla nas dobry znak. Poukładanego fachowca cechuje zazwyczaj solidny system pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *