Tekstylia hotelowe – na co zwrócić uwagę?

6Gru - by ToTo - 0 - In Ciekawostki

tekstylia hoteloweWybór tekstyliów hotelowych nie jest łatwy. Często to właśnie one budują świadomość marki klienta. Wybierając tekstylia hotelowe kierujemy się kolorami, rozmiarami, ale też, a może przede wszystkim, trwałością materiału. Warto bowiem pamiętać, że dobra pościel czy ręczniki to inwestycja na długi czas. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze pościeli i innych tekstyliów hotelowych.

Tekstylia hotelowe: rozmiar ma znaczenie

Wymiary pościeli i tekstyliów hotelowych mają ogromne znaczenie. Nie możemy bowiem uraczyć gości zbyt małymi ręcznikami lub wąską kołdrą. Wybierając tekstylia hotelowe, myślmy przede wszystkim o wygodzie naszych potencjalnych gości. Warto przy tym zastanowić się, jak dużymi ręcznikami wycieramy się na co dzień lub z jakich poduszek korzystamy.

Kołdra na łóżko jednoosobowe powinna mieć szerokość minimum 135 centymetrów. Warto jednak zainwestować w szersze okrycia i wybrać te o szerokości 140 lub nawet 160 centymetrów. Kołdra na łóżko dwuosobowe musi natomiast mieć 220 centymetrów szerokości. Standardowa długość okryć to 200 cm, jednak warto też zaopatrzyć się w kilka dłuższych modeli w przypadku, gdybyśmy mieli gościć szczególnie wysokie osoby.

Wybierając tekstylia hotelowe warto też zwrócić uwagę na rozmiar prześcieradeł. Optymalne okrycia powinny bowiem zasłaniać wszystkie elementy materaca. Jeśli więc ma on wymiary 90/200/20 cm, prześcieradło nie powinno być mniejsze niż 160×240 cm.

Tekstylia hotelowe: materiał, sposób wykonania i znakowanie

Wybierając tekstylia hotelowe należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Kupując pościel, postaw na materiały naturalne. Bawełniane poszwy to gwarancja zdrowego snu. Warto też zwrócić uwagę na gramaturę tkaniny – im wyższa, tym pościel będzie bardziej wytrzymała.

Sposób wykonania w przypadku pościeli hotelowej jest bardzo istotny. Warto zwrócić uwagę, czy wybrana pościel została uszyta na „zakładkę”. To najlepsze rozwiązanie dla tekstyliów, które mają być często prane. Guziki czy zamki błyskawiczne często ulegają zniszczeniu.

Znakowanie pościeli i innych tekstyliów hotelowych jest bardzo istotne dla budowania marki hotelu. Wybierając tekstylia zadbaj o umieszczenie na nich niewielkiego, haftowanego logo. To z pewnością podwyższy prestiż twojego hotelu, ale też pomoże uniknąć problemów z zagubieniem pościeli i ręczników w pralni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *